WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Neon Innesa - Paracheirodon innesi

Źródło:źródło

Odkrywca i rok odkrycia

Myers, 1936

Synonimy

- hyphessobrycon innesi Myers, 1936

Rodzina

(Characidae) - Kąsaczowate

Występowanie

Ameryka Południowa. Rzeka putumayo (Peru)

Wielkość

4 cm

Cechy charakterystyczne

Paracheirodon innesi jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ryb, popularnością wśród hodowców ustępuje chyba tylko niektórym rybom żyworodnym. To typowy gatunek ławicowy dobrze czuje się w dużym bądź bardzo dużym stadzie wtedy również wygląda najokazalej. Doskonała ryba do ogólnego akwarium towarzyskiego pod warunkiem, że pozostałe ryby są równie spokojne, co ona i mają podobne rozmiary. paracheirodon innesi nie jest rybą zbyt wymagającą zazwyczaj przystosowuje się do warunków panujących w akwarium w zasadzie w hodowli tej ryby unikać należy jedynie skrajnie trudnych warunków. rozróżnienie płci u tych ryb jest dość łatwe samce są bardziej wysmukłe a ich błękitna pręga jest prosta w przeciwieństwie do samic, u których ta pręga jest wygięta samice mają również bardziej wypukły profil.

Ryba wszystkożerna. pokarm żywy, mrożony, suchy naturalny i sztuczny pod każdą postacią.

Warunki hodowlane

Akwarium dla paracheirodon innesi nie powinno być zbyt gęsto obsadzone roślinnością gdyż rybki te bardzo dużo i chętnie pływają, zaleca się by rośliny sadzone były przy ścianie tylniej i bocznych. Dobrze, gdy podłoże w akwarium jest ciemnie podobnie sprawa wyglśda, jeśli chodzi o kolor tła rybki są wtedy bardzo "wyluzowane" i wyglądają najładniej. Do dekoracji używamy drewna w postaci korzeni bądź niedużych kawałków. woda powinna być dobrze natleniana oraz skutecznie filtrowana. Regularna podmiana około 20% wody w akwarium zapewni rybkom doskonałe warunki do życia.

Temperatura wody: 22-26°C Parametry wody: pH: 6,0-6,8 dH: do 20°

rozmnażanie

Rozród tego gatunku w niewoli nie nastręcza zbyt wielkich problemów należy jednak przestrzegać kilku istotnych zasad. akwarium rozpłodowe powinno być wypełnione wodą bardzo miękką (dH: 1-2°) o odczynie pH około 6,5 i temperaturze 24°C. Dno zbiornika zaleca się wyłożyć mchem jawajskim bądź jego sztuczną imitacją bardzo ważne by w akwarium panował półmrok. ryby trą się bezpośrednio w toni wodnej po tarle rodziców odławiamy a akwarium całkowicie zaciemniamy. Bardzo ważne jest by po złożeniu ikry akwarium było dobrze natleniane w przeciwnym wypadku ikra zapleśnieje i nic z niej nie będzie. narybek wylęga się po około dobie a po kilku następnych dniach zaczyna już swobodnie pływać. Do skarmiania wykorzystujemy najpierw bardzo drobny pokarm najlepiej żeby to były wrotki następnie przechodzimy na larwy skorupiaków słodkowodnych lub morskich.

Słowa kluczowe

Zobacz ogłoszenie (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |