WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Księżniczka z Burundi, Lirniczka - Neolamprologus brichardi

Źródło:źródło

Księżniczka z burundi jest rybą wysmukłą, ma wyciągnięte końce płetwy ogonowej. Między oczyma a tylnym brzegiem pokrywy skrzelowej występuje charakterystyczny rysunek. samce są większe, mają wydłużone płetwy. rybki te należy hodować w małych stadkach. Można je trzymać z innymi gatunkami tylko w dużym akwarium, mającym wiele kryjówek i dużo wolnej przestrzeni do pływania. Bronią one bowiem terytorium wylęgu.

Tak jak wszystkie pielęgnice z Tanganiki księżniczka z burundi także potrzebuje wody o średniej twardości do twardej. hodowla jest niekłopotliwa. Temperatura w zbiorniku podczas tarła powinna wynosić 27-290C. W okresie tarła ryby stają się jeszcze bardziej agresywne. W akwarium hodowlanym wskazana duża ilość kryjówek z kamieni i grot skalnych. ikra w ilości około 200 ziaren składana na kamieniach i skałach. rodzice troskliwie opiekują się potomstwem.

Księżniczka z burundi wymaga zbiornika o długościminimum 60cm dla jednej pary ryb. akwarium towarzyskie powinno mieć długość co najmniej 100cm, zwłaszcza w przypadku trzymania większej ilości ryb z tego gatunku. Podłoże z piasku lub drobnego żwiru. zbiornik powinien obfitować w kryjówki skalne. akwarium powinno być jasno oświetlone.

Nazwa łacińska: neolamprologus brichardi

Występowanie: wschodnia Afryka (jezioro Tanganika)

Długość: do 10 cm

Temperament: bardzo agresywna i terytorialna

Pożywienie: pokarm mięsny żywy, suchy, mrożony, larwy owadów, granulaty, tabletki

Temperatura: 25-30 stopni Celcjusza

Słowa kluczowe

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |