WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Gruczołowiec niebieskopręgi - Mimagoniates barberi

Źródło:źródło

Odkrywca i rok odkrycia

Regan, 1907

Rodzina

(Characidae ) - Kąsaczowate

Występowanie

Paragwaj

Wielkość

5 cm

Synonimy

Brak

Cechy charakterystyczne

Bardzo atrakcyjna ryba, gatunek ten może być prawdziwą ozdobą akwarium wielogatunkowego, ławica złożona z kilkunastu osobników robi spore wrażenie gdyż ryby te sporo i chętnie pływają. Mimagoniates barberi jest dość wrażliwym gatunkiem jeżeli chodzi o parametry wody, nie znosi wody twardej i najlepiej czuje się w wodzie miękkiej o odczynie lekko kwaśnym, zaleca się użycie wkładów torfowych w filtrze.

Ryba wszystkożerna. Zdecydowanie woli pokarm żywy chociaż przyzwyczajenie tej ryby do pokarmów suchych nie jest specjalnie kłopotliwe.

Warunki hodowlane

Akwarium dość gęsto zarośnięte roślinnością po bokach i z tyło z wolną przestrzenią z przodu. Gatunek ten dobrze czuje się w akwarium gdy jego podłoże ma możliwie ciemny kolor i niezbyt intensywne oświetlenie. Do dekoracji należy użyć głównie drewna. woda powinna być dobrze filtrowana i regularnie podmieniana.

Temperatura wody: 20-27C° Parametry wody: pH: 5,5-7,0 dH 2-5°

Rozmnażanie

Sposób rozrodu jest w zasadzie typowy dla wszystkich bystrzyków tzn. samica składa ikrę na roślinach lub tuż pod nimi. młode rybki wykazują dużą chęć do żerowania i najlepiej karmić je nawet pięciokrotnie w ciągu dnia podając jednak niewielkie dawki pokarmu, którym mogą być np. larwy solowca. młode bardzo szybko rosną.

Słowa kluczowe

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |