WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Ancistrini Sp. L-207, L-127

Źródło:źródło

Naturalnym, siedliskiem tego zbrojnika są rzeki Wenezueli, rio Orinoko. zbrojnik ten dorasta do 10-12 cm. Parametry wody: miękka, temperatura 25-29°C ph 5.5-7.8. samce mają na pokrywach skrzelowych i na pierwszych promieniach płetw piersiowych szczecinkę.

Ryba spokojna i przyjazna w stosunku do innych mieszkańców naszych zbiorników. Wielkość akwarium dla tego zbrojnika wystarczy około 80l, jeżeli chcemy hodować większe stadko tych rybek zbiornik powinien być trochę większy.W akwarium powinny być liczne kryjówki, korzenie, kamienie. Podłożem powinien być żwir lub piasek. rośliny akwariowe sa zazwyczaj oszczędzane przez tego zbrojnika jeżeli mają w swojej diecie pokarm pochodzenia roślinnego.

Zbrojnikowi powinniśmy zapewnić temperaturę 25-29°C, przynajmniej cotygodniowe podmiany wody, odpowiednie filtrowanie i łagodny przepływ wody. L-127 to rybka spokojna w ciągu dnia ukrywa się. zbrojnik ten jest wszystkożerny. Zjada pokarmy suche, mrożonki i żywe pokarmy. ryba ta nie jest wymagajaca w związku z tym nie sprawia trudności dla poczatkujacych akwarystów. Przy spełnieniu tych wszystkich podstawowych warunków i stymulowanie tarła poprzez podmiany wody podniesienie temperatury, zwiekszenie prądu wody glonojad ten może rozmnozyć się w niewoli, co jest już odnotowane w świecie.

Słowa kluczowe

Zobacz artykuł (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |