WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Neocaridina heteropoda 'Red rili'

Źródło:źródło

Wygląd: krewetka o czerwonym ubarwieniu z przezroczystymi prześwitami.

Pochodzenie: krewetka selekcjonowana.

Rozmiar: samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Środowisko: Temp. wody ok. 20-29 stopni, woda miękka do twardej a nawet bardzo twardej o odczynie w granicach pH 6-8,krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium. Chociaż są to jedne z najbardziej odpornych krewetek pozwólmy im żyć w optymalnych warunkach wolnych od związków azotu.

Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne "siodełko", czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru pomarańczowego - zdarza się również że jest koloru zielonego bądź szarego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Inne: sakura oznacza po japońsku kwiat czereśni Jest to nowość na naszym rynku. Rozmnaża się równie łatwo jak red cherry. Należy selekcjonować osobniki najlepiej ubarwione i dążyć do trzymania jak najładniejszych osobników. Ubarwienie można podkreślić poprzez podawanie pokarmu "Cyklop-eeze".

Słowa kluczowe

Zobacz artykuł (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |