WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Krewetka 'Red bee' i jej gradacje

Źródło:źródło

Krewetkami "Red bee" nazywamy krewetki wyższych klas wyselekcjonowanych od krewetek "Crystal red". Za podział na gradację możemy uznać następującą klasyfikację:

Klasa C - krewetki bez białego pigmentu, w miejscu którego występują przezroczyste pasy. Jest to najniższa klasa tej krewetki. Klasę krewetek można podwyższyć poprzez krzyżowanie z osobnikami wyższych gradacji (fot.1).

Klasa B - ta gradacja różni się od "C" tym, że w tej klasie występują osobniki o biało-czerwonym ubarwieniu. U tej klasy biel nie jest taka ja u wyższych gradacji jednakże już widać kontrasty w ubarwieniu krewetek. Klasę tych krewetek można podwyższyć poprzez krzyżówkę z osobnikami cardina cf. Cantoensis "Biene". W wyniku takiej krzyżówki część młodych powinna być klasy A. Jednakże nie powinniśmy przesadzać z osobnikami czarno-białymi, gdyż gen odpowiadający za kolor czarny jest dominujący i przy krzyżowaniu większej ilości osobników jesteśmy narażeni na pozbycie się krewetek o czerwono-białym ubarwieniu.

Klasa A - przy tej klasie krewetek widoczne są już bardzo wyraźne kontrasty w ubarwieniu.

Ubarwienie stanowią równe biało-czerwone pasy o głębokiej barwie (fot.2).
Klasa S - krewetki te są zaliczane do klasy wyższej. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w porównaniu do niższych klas. Wyraźne kontrasty w ubarwieniu. duża ilość bieli, która jest inna niż u klasy B czy A. Jest bardziej "perłowa". Klasę tą możemy podzielić na dwie podklasy:

  • Tigertooth - krewetki przypominające wyglądem gradacje A, na odwłoku widać wyraźny rysunek zęba tygrysa (fot.3),
  • V-band - krewetki tej klasy zamiast pręgi na odwłoku mają wyraźny rysunek litery "V" (fot.4). 

Klasa SS - jest to jedna z najwyższych klas krewetek red bee. Tą gradacje można podzielić na kilka podklas: 

  • Hinomaru - od nazwy Japonia, gdyż na ciele tej krewetki widnieje czerwona kropka na białym tle (flaga Japonii). Wzór ten jest na odwłoku a głowa pozostaje czerwona z białym rostrum (nosem). Na zakończeniu ogona jest widoczna czerwona pręga. krewetki takie nazywamy pojedynczymi Hinomaru (fot.5),
  • Double Hinomaru - krewetka bardzo podobna do Hinomaru z tą różnicą, że na zakończeniu ogona jest kropka a nie kreska jak to w przypadku Hinomaru pojedynczego (fot.6),
  •  Moon - krewetki tej podklasy charakteryzują się tym, że zamiast kropki na odwłoku mają wzór przypominający księżyc,
  • No entry sign - podklasa bardzo podobna do Hinomaru z tą różnicą, że wzór na odwłoku (czerwona kropka) jest przedzielona białą kreską (znak drogowy "zakaz wjazdu") (fot.7).

Klasa sss - według jednych najwyższa klasa krewetek, według drugich jest jeszcze wyższa klasa i tej wersji będziemy się trzymać. Do tej gradacji zaliczamy krewetki nazywane "Mosura". Są to osobniki o całym białym ciele z czerwonym rysunkiem na głowie. Nogi krewetek i rostrum powinny być białe (fot.8). 

Klasa SSSS - tutaj ten podział został wyszczególniony wskutek selekcji osobników mosura. W wyniku selekcji z rysunku tej krewetki zniknęła praktycznie cała czerwień. Zostały delikatne bardzo cienki kreski (2-3) na głowie. Nogi krewetek i rostrum również jest w kolorze ciała (białym). krewetki tej klasy nazywane są mosura Flowerhead (fot.9).

Słowa kluczowe

Zobacz artykuł (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |