WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Caridina cf. cantonensis 'Super Tiger'

Źródło:źródło

Wygląd

Krewetka o charakterystycznym ubarwieniu. Jej wygląd przypomina tygrysa za sprawa pręg na ciele. Jest odmianą o ciemnych pręgach podobnie jak zwykły tiger. Różnice można dostrzec na ogonie i rostrum, które u tej odmiany są żółto-pomarańczowe.

Pochodzenie

Forma hodowlana.

Rozmiar

Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Warunki wodne

Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka (TWO <10 ) o lekko kwaśnym odczynie (pH 6,5-6,8), krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Urządzenie zbiornika

Piaszczyste podłoże, korzenie, drobnolistne rośliny.

Pokarm

Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie

Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne "siodełko", czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem - zazwyczaj jest koloru brązowego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Słowa kluczowe

Zobacz artykuł (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |