WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE

Caridina cf. cantonensis 'Black bee'

Źródło:źródło

Wygląd: krewetka o czarnym ubarwieniu z wyselekcjonowanym białym pigmentem. W zależności od gradacji ilość bieli jest większa lub mniejsza i tworzy charakterystyczne białe pasy różnej szerokości. krewetki najwyższych gradacji maja większa ilość bieli niż czerni. Charakterystyczny jest pomarańczowy ogon dla tego gatunku. W przypadku wyższych gradacji ogon może być całkowicie biały.
Pochodzenie: Hong kong.

Rozmiar: samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.
Środowisko: Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka (TWO <10 ) o lekko kwaśnym odczynie (pH 6,5-6,8), krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne "siodełko", czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru pomarańczowego - zdarza się również że jest koloru zielonego bądź szarego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Inne: krewetka ta należy do grupy serrata i nie powinna być trzymana z innymi osobnikami tej grupy poza jednym wyjątkiem ale o tym w innym wątku. Tak więc należy ustrzegać się trzymania tej krewetki między innymi z cardina sp. "Tiger". jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów.

Słowa kluczowe

Zobacz artykuł (więcej):

| O mnie | Kontakt | Reklama na portalu |