WYSZUKIWARKA
GALERIA
POLECANE ARTYKUŁY
ZOBACZ WIĘCEJ
FILMY
POGODA
ZAPRZYJAŹNIONE PORTALE
NEWSLETTER
  • Twój adres e-mail:
  • zapisz wypisz
Powrót Drukuj
Drukuj

Porady

Strzałka

Słodkowodne

Strzałka

Mchy

Sadzenie mchów

Sadzenie mchów
Źródło www:źródło
Wiele osób zastanawia się jak umieścić mchy w akwarium. Gdzie je posadzić?

Mchy najlepiej sadzić na korzeniach lub kawałkach lawy i lignitu.

Wybieramy odpowiedni kawałek drewna - ja używam korzeni mangrowca, gdyż od razu tona i mają przyjemną ciemną barwę, Oprócz korzenia będzie nam potrzebna żyłka (najlepiej 0,12 mm) lub nić (ale tylko odporna na wodę, gdyż może się ona za wcześnie rozpuścić i mech nie zdąży się przytwierdzić do korzenia) , oprócz tego potrzebne będą nożyczki, którymi usuniemy nadmiar żyłki bądź nici.

Na początku zawiązujemy supeł na korzeniu, później kładziemy porcję mchu, który chcemy zaszczepić. Tak przygotowany korzeń obwiązujemy na okrętkę, aby szczelnie przytwierdzić mech do podstawy. Na końcu związujemy końcówki żyłki/nici, aby całość nam się nie rozpadła. Tak przygotowany korzeń możemy wrzucić do akwarium.

W celu przytwierdzenia mchu do dekoracji możemy również użyć specjalnej siatki do mocowania mchów.

Jeżeli w jednym akwarium mamy kilka korzeni z różnymi mchami warto każdy korzeń podpisać od spodu aby później ułatwić identyfikację.

Sadzenie mchów - Akcesoria potrzebne do sadzenia mchu Sadzenie mchów - Zawiązujemy supeł na korzeniu Sadzenie mchów - Kładziemy porcję mchu Sadzenie mchów - Korzeń obwiązujemy na okrętkę, aby szczelnie przytwierdzić mech do podstawy
Sadzenie mchów - Związujemy końcówki żyłki lub nici aby całość nam się nie rozpadła Sadzenie mchów - Obcinamy nadmiar żyłki lub nici Sadzenie mchów - Przygotowany korzeń możemy wrzucić do akwarium
Słowa kluczowe

mchów sadzenie